Tältä näyttää tämä viikko mun puhelimen kameran linssin läpi katsottuna. Ollaan lasten kanssa otettu kaikki ilo irti kirpsakoista pakkasista, pulkkailu on ollut superkova juttu lähipäivinä. Olen topannut meidät niin lämpimästi, että korkeintaan vähän poskista ja sormista (mitäs näpytän sitä luuria) on vähän palellut. Pipo on kasvanut varmaan päähäni kiinni.
Rebekka pääsi myös kokeilemaan joululahjaksi saatuja luistimia, Niko-sedälle terveisiä, että luistelutreenit voivat nyt alkaa. Reippaat pikku mäenlaskijat olen palkinnut vohveleilla… no okei, myös itseni. Ah, iltapäiväkahvi on maistunut vaan niin taivaallisen hyvältä. Mitäs tässä, antaa pakkasen vaan paukkua ;)
-Maj
Niin just,antaa pakkasten paukkua vaan :) ihanat ilmat!
Nimim.nenänpää vaan näkyvissä
Näinpä tässä yksi päivä bussia odotellessa, kuinka vieressä seissyt nuori neiti näpytteli älypuhelintaan nenällään, kun sormia paleli sen verran paljon, ettei niitä voinut ottaa kädestä pois. Oisko tässä ratkaisu sunkin paleleviin sormiin? ;)
Haha, ihanaa! Ehdottomasti ratkaisu munkin pulmaan <3
hahah, pakko kommentoida että mäkin vastaan usein puhelimeen pyyhkäisemällä näyttöä nenällä jos en malta ottaa tumppuja pois :DD
Hahahhaha, totaalirepeäminen :D pakko varmaan testata t. nimim. näpit jäässä koko ajan..
Ihania kuvia hyvästä arjesta, tulipa hyvä mieli sekä jostain kaukaa tupsahti lapsuusmuistot mieleen! :) Harvoin kommentoin mutta joka päivä täällä vieraillaan! Kivaa kevättä (kyllä, nyt on jo kevät) teidän perhelle!
Kovin ootte pirteitä, ihana!
Hei,
saako kysyä tuon kuvasarjassa vilahtaa (alimman rivin vasen kuva) vilahtaa tosi kiva näköinen harmaa takki/huppari tms., olisiko siitä tarkempaa kuvaa tai mallia? Hakusessa joku samantyylinen vaate, mutten ole onnistunut löytämään.
Tähän ei nyt ole pakko vastata, kun asia ei ole mikään tärkeä, mutta kysyn nyt kuitenkin; eli kun tilasit sen college- paidan(Diamond), niin toiko lähetti sen ja soitettiinko siitä etukäteen? Mietin sen tilaamista(vaikka siellä enää vain taitaa sitä isompaa kokoa olla jäljellä), mutta mietin vain, että miten toimitus tapahtuu..
Moikka! Ei soitettu, lähetti toi paketin kotiovelle, onneks satuttiin olemaan kotona :)
Ihanan punaposkinen nuoriherra ja pirteännäköistä porukkaa muutenkin. Voi kun oliskin lämpimiä vohveleita tarjolla kun tulee pakkasesta:)
Tuo auringonpaiste on kyllä niin ihana, tänään sitä on saatu täällä Pohjoisessakin:) Meillä vaan nuhaneniä en ole paljon raaskinut ulkoiluttaa, jospa viikonloppuna jos päästäis vaikka pulkkamäkeen ja suksille lastenkin kanssa.
http://mamainprogess.blogspot.fi/
Ihana takki, kelpais mulle ainakin!
kommentti oli toki tarkoitettu tuonne perjantaiasun alle… :)