Mun piti postata ne Juhannuksen mökkikuvat tänään, mutta ehkä ne nyt malttaa odottaa vielä yhden päivän. Kävimme aamupäivällä lasten kanssa kävelyttämässä Teppo-koiraa ja Rebekka keräsi kukkia tienpientareelta. Lasten energiat ovat myös viikonlopun jäljiltä vähän vähissä, etenkin Samuelilla oli aika rankkaa tänään, joten oltiin vain kotosalla koko päivä.
Näitä kuvia katsellessani mietin taas, että missä vaiheessa kaikki on tapahtunut, koska nuo tytön hiukset ovat kasvaneet noin pitkiksi? Entä milloin hänestä on muutenkin tullut noin iso tyttö? Samuel hokee jatkuvasti olevansa mun vauva ja niin hän taitaa olla vielä täysi-ikäisenäkin. Lapset varttuu salakavalasti.
Vaikka juuri tokaisin, että vaihteleva sää ja sade kuuluvat Juhannukseen, niin oikeasti mulla on kesää niin ikävä, että itkettää. Lämmöllä muistelen viime heinäkuun helteitä.
Juhannus meni jo, kesä voit tulla nyt.
-Maj
On kyllä ison tytön näköinen, söpö. Aika menee tosi lujaa.
No hän on!!! Koska tämä kaikki tapahtui?
Ihana Rebekka!<3
<3 Kiitos
On kyllä upeat hiukset neidillä!
Kaunis kuin mikä ja ihan äitinsä kopio :) ja nuo hiukset on ihanat, pitkät ja paksut. Rebekka on muutenkin kyllä aika ihana tyylilyyli :) Minne aika katoaa?? Kun aloin joskus seuraamaan blogiasi, tää neiti oli kyllä niin pieni vielä.. nyt jo noin iso tyttö, yhtäkkiä. (Itse en tunnusta muuttuneeni vuosien aikana, EN! :D)
Hei maj! Ihania kuvia, millä kameralla kuvaat? Olen haaveillut uudesta kamerasta ehkäpä osaisit suositella jotain hyviä järkkäreitä?